Zas vás tam máme ANO z vůle Andrejovi

Výsledky voleb do PSP R2017Takhle nějak bychom mohli začlenit titulek do zjevně nadčasové písně Karla Kryla. Občan pohybující se v mé sociální bublině nemůže být s výsledky voleb do Poslanecké sněmovny spokojený. Ostatně ani já nejsem. Voliči ANO potvrdili, že jim u vedení hnutí nevadí cejch spolupracovníků se Státní bezpečností a nevadí jim ani předložená obvinění z trestného činu, za který hrozí až deset let vězení. To není výčitka, to je popis stavu.


Pravice zůstává na okraji politiky. Podle voličů tak buď selhává v roli úspěšné opozice a nebo je v opozici tak úspěšná, že tam má ještě nějaký pátek zůstat. Ale vážně. ODS jejíž jsem členem již 8 let, skončila ve volbách na druhém místě. Tolik dobré zprávy. Radovat se z toho neumím. Na vedoucího koně a jeho boys ztrácíme víc jak dvě a půl délky. Snažil jsem se v tom marastu nějak zorientovat a dospěl k následujícím závěrům:
 • Politika, média i business jsou propojeny již delší dobu. Volby čerstvě vyhrané. Stačí jen vypnout, lépe vymontovat, zbývající pojistky s nápisem „Demokracie“ a je to. O tom zda-li se to povede bude nadcházející volební období. Při nejmenším do předčasných voleb. 
 • Prohrál liberalismus i konzervatismus, ideologie se (nevím proč) stala zástupnou. I v jedné z mála pravicových oáz, které tak úzkostlivě hájíme (Praha 2), jsou voleni Piráti.

  Chlapci jedou opravdu "pravicové" pecky. Ten kluk není hloupej, jen je úplně rudej. Ostatně, jestli jsou Zelení jak meloun, tak mne nenapadá, co jsou Piráti.
  Zveřejnil(a) Lenka Mottlova dne 13. říjen 2017
 • Politický marketing a mediální zkratky přeměňují názor voliče. Mára Prchal zasloužil i polibek v přímém přenosu. Nesměju se, není čemu.
 • Kroužkovací učebnice se připisovat nemusejí. Marek Benda znovu doskočil, díky preferenčním hlasům. Skokanem těchto voleb je ale někdo jiný.
 • Přiznám se, že jsem se při sčítání chvíli radoval z nakonec nepotvrzeného neúspěchu TOP09. Šlo by o zajímavé vysvědčení Kalouskovi, který delší čas usilovně maká na štěpení pravice na molekuly. Díky jejich výsledku to má ale Andrej o poznání složitější, alespoň že tak. 
 • Mám upřímnou radost z příchodu Starostů
 • O tom, že Zelení s příchodem Matěje Stropnického group připomínají meloun (zelení na povrchu, uvnitř...) jsem psal již před nějakým časem. Jsem rád, že si to uvědomuje i LGBT komunita, kterou Matějův zoufalý coming out zjevně neoslovil. Kolaps zelených je dobrou zprávou a otevírá prostor pro revitalizaci. 
 • Pokud jde o ODS. Zanalyzovat, projít snad(!) úspěšnou volbou prezidenta, no a na lednovém kongresu definovat kudy. 
Začali jsme vzpomínkou na píseň Karla Kryla, pojďme to s ní i zavřít: „Nám zbývá naděje, my byli jsme a budem“.